Piyano ne kadar zamanda öğrenilir?

DSC_0142

PİYANO ÖĞRENMEK İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Piyano ne kadar zaman da öğrenilir?

Piyano’yu ne kadar sürede öğrene bilirim sorusu yanlış bir soru olmasına rağmen kişinin seviyesi ölçüldükten sonra ancak bu sorunun cevabı verile bilir yani sizin kulağını seviyenizi ölçmeden bu soruya yanıt vermek imkansız ve ahmakçadır. Piyano kurslarımızda 2. dersten itibaren bile bir şeyler çalabilen öğrencilerimiz olmuştur. fakat bu cevap da doğru değildir. Bu sizin çalışma sisteminize ve yeteneğiniz ve isteğinize bağlıdır.

Haftada 1 saat dersi biz yeterli olarak görüyoruz. Fakat eğer verdiğimiz alıştırmaları yapıyorsanız bu 1 saatlik eğitim yeterlidir. Çünkü Piyano Eğitiminde her gün 30 ila 45 dk verdiğimiz eğitimleri tekrar etmelisiniz. Bu eğitimleri hafta içine yayarak yaparsanız uğradığınız gelişime sizde inanamayacaksınız. Bu yöntemlere bağlı kalarak derslerimize devam ne kadar devam ederseniz okadar gelişirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Kimler Piyano Eğitimi Alabilir ve Çalabilir?

Kol ve ellerde kuvvet eksikliği her hangi bir engeli olmayan, ileri derecede nörolojik ve kulak rahatsızlıkları olmayan kişiler piyano eğitimi için doğru adaylardır.

Piyano çalmak için özel yetenek şart mıdır?

Doğru bir Sanat eğitimiyle herkes piyano çalabilir. Fakat yetenek sadece sizin öğrenme sürecinizi
hızlandıracaktır. çok yetenkli bir kişi öğretilen bilgileri kısa sürede kavrayacağı için gelişme ve öğrenme süreci hızlı olacaktır. Fakat yeteneği olmayan bir kişi verdiğimiz eğitimler alıştırmalar ve istekle yetenekli olan kişiyi rahatça geçebilir.


Piyano için yaş şartı var mıdır?
Günümüzde piyano çalmak bir kültür belirtisi olarak görülmektedir. Aileler çocuklarının piyano çalmayı bilmelerini isterler. Sanatla ilgilenmesi kişinin hem iş, hemde

sosyal yaşantısına yansıyan tartışmasız bir etkendir. Bundan ötürü 4,5 yaşlarından (eğer çocuğunuz da bir yetenek varsa ) 50 60 yaşlarına kadar (kişide sağlık problemi olmadığı sürece) piyano eğitimi verilebilir.  Piyano çalmayı her kişi öğrenebilmektedir. Fakat Piyanoya başlama tavsiyemiz genelde ilk okul yaşlarıdır.

  • Çocuğunuzu çok yetenekli buluyor ve Konser Piyanisti olmasını düşünüyorsanız 4 lü yaşlarda arayışlara girmelisiniz. Bulunduğunuz yöredeki Konservatuvara başvurmalısınız.
  • Kültür ve hobi olarak 2. eğitim için düşünüyorsanız ilköğretim den sonra her yaş piyano çalmak için uygundur. Yani bu durumlarda Piyano öğrenmek için başlama yaş sınırı yoktur..

                               piyano-kursu-izmir[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Copyright 2017 Artım Sanat Resim Kursu İzmir © All Rights Reserved

Optimized with PageSpeed Ninja