35. Pınar Çocuk Resim Yarışmasında Öğrencimiz Bade Kocabay Birinci Olmuştur.

[vc_row][vc_column][vc_facebook][vc_column_text]

Öğrencimiz Bade Kocabay Bu yıl 49.255 adet resimin arasından birinci olmuştur. Küçük yaşta elde ettiği,  bu büyük başarı dan dolayı onu kutluyoruz, ve Bade ile gurur duyuyoruz. Biliyoruz ki Bade’nin bu başarısı çalışması ilerki sanat ve eğitim hayatında da devam edecek.

IMG_2308

Plastik Sanatlar alanın da büyük başarı kazanmış bade ve yarışma hakkında Pınar şunları diyor:Pınar Resim Yarışması, ilköğretim çağındaki çocukların resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak ve geleceğin ressamlarını yetiştirmek amacıyla 34 yıldır düzenlenmektedir. Türkiye’nin her bölgesinden çocukların katıldığı ve 1981 yılından itibaren her yıl farklı bir temayla açılan Pınar Resim Yarışması, birbirinden yetenekli küçük ressamların sanatsal becerilerini geliştirmeye devam etmektedir. Bu yıl 49.255 adet resim yarışmaya katılım göstermiştir.

Bade Kocabay'ın tuval atölyemizde çalıştığı resmi

Bade Kocabay’ın tuval atölyemizde çalıştığı resmi

Ressam Prof. Ergin İnan, Prof. Zahit Büyükişleyen, Gazeteci İhsan Yılmaz, Gazeteci Aysun Öz, Gazeteci Ferhan Kaya Poroy ve Gazeteci Özge Lokmanhekimden oluşan jüri tarafından Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesi, Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti, Almanya, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen resimlerin değerlendirilmesiyle seçilen 25 minik ressam, 25 Ipad ve İstanbul’da ünlü ressam Sn. Prof. Zahit Büyükişliyen koordinatörlüğünde atölye çalışmaları ve Topkapı Sarayı gezisi ile ödüllendirilmiştir. Profesyonel malzemelerle resim atölyesi çalışmalarına katılan genç yetenekler düzenlenen törenle sertifikalarını da almışlardır.

 

Copyright 2017 Artım Sanat Resim Kursu İzmir © All Rights Reserved

Optimized with PageSpeed Ninja